Во тешка состојба пристигнуваат пациентите инфицирани со коронавирусот, аламира директорот на штипската Клиничка болница, Ален Ѓеорѓијев. Денеска во ...
сите 8 | | | прочитана: 11394 | веќе видена

Со пригодна свеченост, Општина Делчево денеска го чествуваше Денот на македонската револуционерна борба, 23 Октомври. По тој повод, за значењето на овој ...
сите 2 | | | прочитана: 8907 | веќе видена

И ДЕНЕС ИМАМЕ ВИСОКА БРОЈКА НА ЗАРАЗЕНИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 408 ...
сите 2 | | | прочитана: 8419 | веќе видена

Пофални зборови за актуелниот премиер на Република Македонија Зоран Заев и критики за поранешниот премиер Никола Груевски упати првиот претседател на ...
сите 8 | | | прочитана: 3030 | веќе видена

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
| | прочитана: 1601 | веќе видена

Децата живеат во планинско село на 1.100 метри надморска височина и на 13 километри оддалеченост од Македонска Каменица. Учат во гимназијата „Миле Јаневски ...
| | прочитана: 403 | веќе видена

Основните и Вишите јавни обвинителства во државата функционират со намален број на јавни обвинители. Советот на јавни обвинители во неговиот Стратешки план ...
сите 2 | | | прочитана: 178 | веќе видена

Пазарџиите од Делчево и околните места уште еднаш побараа отворање на границите со Бугарија, со цел подобрување на продажбата на нивните производи. Најголем ...
сите 2 | | | веќе видена

На денешната седница на комисијата за финансирање и Буџет се обрати пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Христова која изрази незадоволство поради ...
| | веќе видена

Заврши инсталацијата на нова линија за улично осветлување на излезот од Делчево. Надлежните информираа дека станува збор за линија долга околу 1 километар која ...
сите 2 | | | веќе видена

Под мотото „Помислете и на нас”, а како дел од одбележувањето на Неделата на борба против гладта, Општинската организација на Црвен крст Делчево денес ја ...
| | веќе видена