Лидерот на СДСМ Зоран Заев изјави дека СДСМ и коалицијата победуваат или имаат водство во повеќе од 30 општини во земјава. Според него, коалицијата на СДСМ ...
сите 32 | | | прочитана: 17850 | веќе видена

ЗАЕВ СО СМС ДО ЧЛЕНСТВОТО ПОВИКАЛ НА ОБЕДИНУВАЊЕ Meдиумите објавуваат СМС порака за која тврдат дека премиерот Зоран Заев ја пратил до сопартијците и повикува ...
сите 7 | | | прочитана: 13161 | веќе видена

ЕДЕН ЧЛЕН СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ИСТОРИСКИ ПРАШАЊА Во последно време имаше отворени обиди за политичко влијание врз работата на Комисијата што кулминираше ...
| | прочитана: 7804 | веќе видена

Иван Јорданов, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ според неофицијалните податоци од ДИК е новиот градоначалник на Штип. Според 100 проценти изброени гласови, својата ...
| | прочитана: 7053 | веќе видена

 По тој повод, за значењето на овој празник, членовите од Културно-уметничкото друштво „Гоце Делчев" подготвија пригоден реферат, а пред споменикот на Гоце ...
| | прочитана: 6780 | веќе видена

Повозрасните штипјани побрза да ја примат и трета доза на вакцина против коронавирусот. Пред вакционалниот пункт во Здравствениот дом „Панче Караѓозов" веќе ...
сите 2 | | | прочитана: 5849 | веќе видена

Во текот на организирањето и спроведувањето на локалните избори заклучно со првиот круг на гласање одржан на 17 октомври 2021 година, пристигнаа голем број ...
сите 48 | | | прочитана: 2252 | веќе видена

Кандидатот на СДСМ, Душко Весковски води во скопската општина Карпош според првичните информации од СДСМ. Според првичните информации од СДСМ, Весковски досега ...
сите 2 | | | прочитана: 1090 | веќе видена

Осумдесет и тригодишна делчевка е пронајдена мртва, откако пред два дена била пријавена за исчезната од страна на нејзиниот 53-годишен син. Делчевката (С.А.), ...
сите 7 | | | прочитана: 899 | веќе видена

СДСМ победува во Скопје и води во првиот круг од локалните избори, изјави Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ и шеф на централниот изборен штаб. ...
сите 18 | | | прочитана: 586 | веќе видена

Дозволете најпрвин во име на ВМРО-ДПМНЕ да се заблагодарам на сите граѓани на Република Македонија кои излегоа на изборите, ја сфатија важноста на моментот на ...
сите 15 | | | прочитана: 524 | веќе видена

Проблемите со уредите за биометриска идентификација доминираат во извештаите на набљудувачите од терен за периодот од 9 до 11 часот, соопшти Џабир Дерала од ...
| | прочитана: 515 | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез ...
сите 33 | | | прочитана: 399 | веќе видена

next