ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
| | прочитана: 26319 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на состанок на Извршниот комитет донесе одлука за распишување оглас за избор на нови претседатели на општинските комитети во Берово, Босилово, ...
сите 12 | | | прочитана: 21294 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ИСПОРАЧА НЕКОЛКУ БАРАЊА ДО ВЛАСТА Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на протестот изјави дека правдата во Македонија е нападната. ...
| | прочитана: 17123 | веќе видена

Денови на неизвесност, револт, поддршка и очекувања предизвика во Македонија меморандумот на Бугарија до ЕУ, со кој таа побара историските прашања за Гоце ...
сите 26 | | | прочитана: 13568 | веќе видена

Изминативе три дена е зголемен процентот на позитивни случаи на Ковид-19 од вкупниот број на направени тестови. Според министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 12 | | | прочитана: 10654 | веќе видена

ВО ЗЕМЈАВА ИМА СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС „УВЕЗЕНИ“ ОД АЛБАНИЈА Министерот за здравство, Венко Филипче посочи дека анализата на дистрибуцијата на потврдените случаи ...
| | прочитана: 5712 | веќе видена

Комисијата за заразни болести утринава ќе се состане за да ја разгледа можноста за воведување дневен престој во училиштата, а одлуката ќе зависи од ...
сите 8 | | | прочитана: 5067 | веќе видена

Штипската Клиничка болница остана со двајца инфектолози за пациентите од целиот источен регион. Проблемот со недостиг на лекари на Инфективното одделение го ...
сите 23 | | | прочитана: 2310 | веќе видена

При претрес во домот на делчевец полицијата пронашла марихуана, муниција И пиротехнички средства „На 20.09.2020, по претходно преземени мерки и активности, а ...
| | прочитана: 1548 | веќе видена

На 19.09.2020 во 13.20 часот во СВР Штип било пријавено дека на крстосница кај с.Тработилиште, делчевско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ...
сите 2 | | | прочитана: 1200 | веќе видена

ИНЦИДЕНТ СЕ СЛУЧИ ДЕНЕСКА ВО СТРУМИЦА Полицијата и јавното обвинителство го расчистуваат случајот со украдениот мртовец во Струмица. Пациентот на 49 годишна ...
| | прочитана: 948 | веќе видена

ПРОВОКАТИВНА ИЗЈАВА ОД КАРАКАЧАНОВ Нова провокација од бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов. Тој за „ТВ Европа“ изјавил дека Бугарија ќе каже дека не е ...
| | прочитана: 501 | веќе видена

Сообраќајот на патиштата се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, соопшти ...
сите 15 | | | прочитана: 177 | веќе видена

Културно-уметничкото друштво „Гоце Делчев“ од Делчево ги соопшти имињата на победниците на годинешниот 44. Меѓународен музички и фолклорен фестивал „Делчево ...
сите 2 | | | веќе видена

На социјалните мрежи деновиве се шири апел на една мајка за помош на нејзиното семејство кое се наоѓа во тешка ситуација. Овој апел за помош е споделен и на ...
| | веќе видена

Мирјана Симоновска е првата жена планинар од Делчево со искачени 5.137 метри надморска висина на врвот Арарат во Источна Анадолија. Симоновска подвигот го ...
сите 2 | | | веќе видена

Со симболично засадување на дрво јавор во градскиот парк во Делчево почна реализацијата на иновативниот проект „Ослободи го умот за корупција”.Проектот го ...
сите 2 | | | веќе видена

next