Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 7.038 тестови, а ...
сите 221 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 11 | | | веќе видена

ПЕТКОВ НА СРЕДБИ СО МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ Македонскиот премиер Димитар Ковачевски на својата прва средба со својот бугарски колега Кирил Петков во Скопје ...
| | веќе видена

СМЕТКИТЕ ЗА ПАРНО ЌЕ ОСТАНАТ ИСТИ Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска изјави дека Владата во координација со сите институции им предложи на сите ...
| | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ ЈА ПРЕЗЕДЕ ФУНКЦИЈАТА ОД ЗАЕВ Зоран Заев денеска во Владата му ја предаде функцијата премиер на Димитар Ковачевски, откако синоќа пред полноќ во ...
| | веќе видена

Ветеринарната комора на Република Северна Македонија денеска е домаќин на делегации од ветеринарните служби и институции од Република Србија и Република ...
сите 61 | | | веќе видена

СЕ БАРААТ РЕШЕНИЈА ЗА УБЛАЖУВАЊЕ НА ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА Mинистерот за економија, Крешник Бектеши денеска на прес - конференија изјави дека е донесена одлука со ...
| | веќе видена

Ланската година при своето работење, градоначалниците во Македонија, заклучно со септември месец генерирале скоро 63 милиони евра долг. Тетово е една од ...
| | веќе видена

МВР за граѓаните – Продолжуваме!, објави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утрово на неговиот официјален фејсбуф профил. Од 2017 до 2021 година, ...
сите 5 | | | веќе видена

ИЗЈАВАТА НА ДИМИТРОВ ПОТТИКНА МНОГУ РЕАКЦИИ Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров отворено изјави дека нема целосна доверба во министерот за ...
| | веќе видена

На 19 Јануари