Шеснаесетгодишниот Кире Ѓеоргиевски од Делчево годинава го фати светиот крст од водите на реката Брегалница во Делчево. Средношколецот беше највешт од двесетте ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако незначително, сепак евидентно. Со проблемот на загадувањето не се соочуваат само поголемите градови во земјава.Зголемување на вредностите на штетните ...
| | веќе видена

На 19.01.2018 година во 10,12 часот во туристичката населба „Абланица“ атар на општина Берово, од страна на полициски службеници од Полициската станица Берово ...
сите 2 | | | веќе видена

Невладината организација „Кхам“ од Делчево во рамки на иницијативата „Мрдни со прст“ го објави повикот за поддршка за спроведување локални акции во општините ...
| | веќе видена

За предвидливоста како фактор на кој инсистираат сите политички фактори во каков и да било пристап кон разрешување спорови или склучување договори Ако ништо ...
| | веќе видена

Бесплатно предавање: Photo Manipulation со Даниел Давчев

Сакаш да ја направиш твојата фотографија неверојатно добра? Сакаш да научиш или да го надоградиш твоето знаење? Тогаш си на вистинското место! Научи да ...

Бесплатно предавање: Architectural Photography со проф. Ѓорѓиев

Фотографијата е уметност, вештина и наука со која се создаваат долготрајни слики, мемории, уметнички дела. Со комбинирање на соодветни бои, зраци, светлини ...
 • Gradezen Fakultet Skopje
 • 17:30:00 , 23 Јан, 2018 до 19:30:00 , 23 Јан, 2018
 • купете билети овде
 • Creative Hub
 • 87 доаѓаат, 284 можеби
 • Skopje Jazz Festival Annual Party with Kiril Kuzmanov Quintet

  Традиционална постноводишна забава на Скопскиот џез фестивал со промоција на новите календари за 2018 и концерт на КИРИЛ КУЗМАНОВ КВИНТЕТ. Кирил Кузманов - ...
 • Менада
 • 21:00:00 , 25 Јан, 2018 до 00:30:00 , 26 Јан, 2018
 • Skopje Jazz Festival
 • 109 доаѓаат, 358 можеби
 • Концертна промоција на албумот KUR VI

  КОНЦЕРТ НА КУЛТУРНО УМЕТНИЧКИ РАБОТНИЦИ Концертна промоција на албумот K.U.R.VI 27 Јануари 2018 (сабота), почеток 21.00 Младински Културен Центар Цена на ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 21:00:00 , 27 Јан, 2018 до 00:00:00 , 28 Јан, 2018
 • купете билети овде
 • Kulturno Umetnicki Rabotnici
 • 150 доаѓаат, 350 можеби


 • На 22 Јануари