Ова се само дел од причините поради кои тезгите на градскиот пазар во Делчево и денеска беа преплавени од бугарски државјани, кои годинава купуваа масовно во ...
сите 4 | | | веќе видена

Библиотеките во Делчево и Пехчево по повод одбележувањето на Светскиот ден на книгата ги наградија своите најдобри читатели. Како што информираше директорката ...
сите 2 | | | веќе видена

Процентот на неважечки ливчиња во општините доминантно населени со Македонци (61 на број) е значително поголем споредено со процентот на неважечки ливчиња во ...
сите 2 | | | веќе видена

На улица „Јордан Мијалков“ во Скопје, утрово во 3 часот патничко возило „пежо 307“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(37) од Делчево, излетало ...
сите 10 | | | веќе видена

Во споредба со претходните избори кои беа локални, ниту владејачката СДСМ, ниту најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ не успеаја да ги освојат гласовите ...
сите 4 | | | веќе видена

ДИК: Пендаровски води во Крушево, Делчево, Чаир, Струмица, Валандово, Дојран, Ресен, Карпош… Претседателскиот кандидат на СДСМ во сериозно водство во Крушево, ...
сите 2 | | | веќе видена

Во организација на Центарот за култура „Никола Јонков – Вапцаров“, синоќа во Делчево беа промовирани делата „Ј.А.С.“ и „Средби и разминувања“ од Јасмина ...
сите 2 | | | веќе видена

Во изминативе две и пол години земјоделците од цела Македонија се соочуваа со големи проблеми и покрај сите предизборни најави на владата од 2016 година дека ...
| | веќе видена

Сестрата и бабата на генералниот секретар на СДСМ и пратеник, Александар Кирацовски, ќе се повлечат од работните места, соопшти функционерот. Тој вели дека ...
| | веќе видена