Изборната кампања на претседателските кандидати за првиот круг од изборите на 24 април влегува во втората половина, а за пет дена, на 18 април почнува ...
сите 5 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, која почна во четвртокот, и денеска кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ќе ги претстават своите ...
сите 7 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против 43-годишен маж откако во при недоразбирање во сообраќајот во Делчево физички нападнал малолентик. „Надворешна канцеларија ...
сите 3 | | | веќе видена

Од следниот месец во Македонија на вакциналните пунктови ќе биде достапна деветвалентната вакцина против ХПВ, најавија денеска министерот за здравство Илир ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за транспорт и врски обезбеди над 60 милиони денари во повеќе проекти за подобрување на сообраќајната и другата инфраструктура во општина ...
| | веќе видена

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата ...
сите 27 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев денеска беше во работна посета на подрачјето на СВР Куманово и СВР Штип каде што оствари ...
сите 14 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од партијата Левица, Билјана Ванковска денеска ја претставува програмата пред граѓаните на Македонска Каменица и Делчево. Македонска ...
сите 5 | | | веќе видена

Во просториите на Клубот на пензионери во Делчево, денеска е реализирана акција за бесплатна проверка на шеќер во крвта и крвен притисок. Акцијата, како што ...
| | веќе видена

Со пригодна свеченост, денеска делчевската гимназија го одбележа својот патронен празник и прослави 100- години од раѓањето на патронот, истакниот делчевски ...
сите 2 | | | веќе видена

И Делчево ја има таа несреќа да има градоначалник од Социјалдемократскиот сојуз. Замислете, во овој наш македонски град луѓето немаат ни автобуски превоз до ...
сите 5 | | | веќе видена