Полицијата информира дека штитеникот од Јавната устраноца за згрижување деца во Карпош, е вратен назад. На 18.09.2022 беше пријавено дека 16 годишникот се ...
сите 2 | | | веќе видена

Владимир Илиевски, ликовен уметник Изложбата „Чувства и движење“ на ликовниот уметник Владимир Илиевски ќе биде отворена утревечер, во 20 часот, во галеријата ...
сите 4 | | | веќе видена