Четири лица од Скопје заработија кривична пријава, за кривично дело „несовесно работење во службата", како вработени во Министерството за економија, велат од ...
сите 3 | | | веќе видена

Безживотно тело денеска е пронајдено кај браната Турија во делчевско, потврдуваат за „Република“ од СВР Струмица. Како што информираат оттаму, во моменов ...
сите 3 | | | веќе видена