При претрес во домот на делчевец полицијата пронашла марихуана, муниција И пиротехнички средства „На 20.09.2020, по претходно преземени мерки и активности, а ...
| | прочитана: 1548 | веќе видена

На 19.09.2020 во 13.20 часот во СВР Штип било пријавено дека на крстосница кај с.Тработилиште, делчевско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ...
сите 2 | | | прочитана: 1200 | веќе видена

ИНЦИДЕНТ СЕ СЛУЧИ ДЕНЕСКА ВО СТРУМИЦА Полицијата и јавното обвинителство го расчистуваат случајот со украдениот мртовец во Струмица. Пациентот на 49 годишна ...
| | прочитана: 948 | веќе видена