Лидерот на СДСМ Зоран Заев изјави дека СДСМ и коалицијата победуваат или имаат водство во повеќе од 30 општини во земјава. Според него, коалицијата на СДСМ ...
сите 27 | | | прочитана: 21044 | веќе видена

Во очекување на прес-конференцијата на Државната изборна комисија, која требаше да се одржи 21 часот, но се одложи на неодредено време, партиските штабови ...
сите 6 | | | прочитана: 12305 | веќе видена

Во штабот на ВМРО-ДПМНЕ се слави победа на локалните избори со зурли и тапани и од партијата велат дека победиле во првиот круг во над 15 општини. Според ...
сите 16 | | | прочитана: 10768 | веќе видена

ЕДЕН ЧЛЕН СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ИСТОРИСКИ ПРАШАЊА Во последно време имаше отворени обиди за политичко влијание врз работата на Комисијата што кулминираше ...
| | прочитана: 7816 | веќе видена

 По тој повод, за значењето на овој празник, членовите од Културно-уметничкото друштво „Гоце Делчев" подготвија пригоден реферат, а пред споменикот на Гоце ...
| | прочитана: 6780 | веќе видена

Повозрасните штипјани побрза да ја примат и трета доза на вакцина против коронавирусот. Пред вакционалниот пункт во Здравствениот дом „Панче Караѓозов" веќе ...
сите 2 | | | прочитана: 4569 | веќе видена

Процентот на избирачи кои гласале во изборните места од кои пристигнале податоци до 18:00 часот е 49,29, информираше на вечерашната прес-конференција ...
сите 17 | | | прочитана: 4517 | веќе видена

ЗАЕВ СО СМС ДО ЧЛЕНСТВОТО ПОВИКАЛ НА ОБЕДИНУВАЊЕ Meдиумите објавуваат СМС порака за која тврдат дека премиерот Зоран Заев ја пратил до сопартијците и повикува ...
| | прочитана: 3599 | веќе видена

Во текот на организирањето и спроведувањето на локалните избори заклучно со првиот круг на гласање одржан на 17 октомври 2021 година, пристигнаа голем број ...
сите 54 | | | прочитана: 2214 | веќе видена

Кандидатот на СДСМ, Душко Весковски води во скопската општина Карпош според првичните информации од СДСМ. Според првичните информации од СДСМ, Весковски досега ...
сите 2 | | | прочитана: 1090 | веќе видена

Осумдесет и тригодишна делчевка е пронајдена мртва, откако пред два дена била пријавена за исчезната од страна на нејзиниот 53-годишен син. Делчевката (С.А.), ...
сите 7 | | | прочитана: 897 | веќе видена

Поставените проекции како цел од страна на Левица, полека се остваруваат, изјави вечерва лидерот на ова политичка партија, Димитар Апасиев. За разлика од ...
сите 5 | | | прочитана: 589 | веќе видена

СДСМ победува во Скопје и води во првиот круг од локалните избори, изјави Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ и шеф на централниот изборен штаб. ...
сите 18 | | | прочитана: 586 | веќе видена

Проблемите со уредите за биометриска идентификација доминираат во извештаите на набљудувачите од терен за периодот од 9 до 11 часот, соопшти Џабир Дерала од ...
| | прочитана: 515 | веќе видена

Дозволете најпрвин во име на ВМРО-ДПМНЕ да се заблагодарам на сите граѓани на Република Македонија кои излегоа на изборите, ја сфатија важноста на моментот на ...
сите 15 | | | прочитана: 477 | веќе видена

next