Повозрасните штипјани побрза да ја примат и трета доза на вакцина против коронавирусот. Пред вакционалниот пункт во Здравствениот дом „Панче Караѓозов" веќе ...
сите 2 | | | веќе видена

Социјалдемократите убедени дека во вториот круг ќе освојат повеќе градоначалнички места од нивниот главен опонент ВМРО-ДПМНЕ. Ваквиот оптимизам раководството ...
сите 27 | | | веќе видена

Во очекување на прес-конференцијата на Државната изборна комисија, која требаше да се одржи 21 часот, но се одложи на неодредено време, партиските штабови ...
сите 6 | | | веќе видена

На крајот на оваа работна недела, Радио МОФ ви го претставува нашиот избор на ТОП 5 вестите за изминатата недела, од областа на образованието, културата, ...
| | веќе видена

Кандидатот на СДСМ, Душко Весковски води во скопската општина Карпош според првичните информации од СДСМ. Според првичните информации од СДСМ, Весковски досега ...
сите 2 | | | веќе видена

ЕДЕН ЧЛЕН СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ИСТОРИСКИ ПРАШАЊА Во последно време имаше отворени обиди за политичко влијание врз работата на Комисијата што кулминираше ...
| | веќе видена

Најголем одзив како што информираше претседателката на Општинската изборна комисија Мануела Станоевска – Стоилковска има во Пехчево каде гласале 65,41 процент ...
сите 17 | | | веќе видена

Бугарскиот медицински сојуз го награди доц.д -р Дејан Анакиевски (по потекло од Делчево) вработен во Универзитетската болница „Св. Марина “ – Варна со ...
| | веќе видена

Осумдесет и тригодишна делчевка е пронајдена мртва, откако пред два дена била пријавена за исчезната од страна на нејзиниот 53-годишен син. Делчевката (С.А.), ...
сите 7 | | | веќе видена

next