СТИГА И ВТОРАТА ПРАТКА ВАКЦИНИ ОД СРБИЈА На граничниот премин Табановце пристигна и втората пратка од донацијата на вакцините од компанијата Фајзер, од соседна ...
| | веќе видена

Некогашниот премиер Љупчо Георгиевски понуди „патоказ“ за деескалација на македонско-бугарските односи со низа контроверзни предлози. „Гледам дека ...
сите 8 | | | веќе видена

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
сите 13 | | | веќе видена

Екипата на суперлигашот „Охрид“ немаше големи проблеми во денешниот натпревар од ракометниот Куп на Македонија против домаќинот РК „Делчево“, кој избраниците ...
сите 2 | | | веќе видена

ПОЛИЦИЈАТА РАСПИША МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА САШО МИЈАЛКОВ Полицијата за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков попладнево објави меѓународна потерница. ...
| | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска заедно со градоначалниците на Општините Делчево и Кочани денеска потпишаа Договори за грант за ...
сите 2 | | | веќе видена

Планинарскиот спортски клуб „Голак” од Делчево реализираше нова планинарска маршрута за промоција на малку познати места во Пијанечкиот регион. Придржувајќи се ...
| | веќе видена

Иако на запад за луѓето не е проблем да патуваат стотина километри за да стигнат на работа, кај нас ситуацијата е малку поразлична. Дали на граѓаните ќе им се ...
| | веќе видена

next