Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по денешната посета на Општина Делчево одговарајќи на новинарско прашање во врска со вчерашната средба со ...
сите 19 | | | прочитана: 19183 | веќе видена

Досега во земјава 139.266 луѓе се избориле со коронавирусот. Толкав е бројот на оздравени. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од ...
сите 195 | | | прочитана: 8671 | веќе видена

Африканскиот сој на коронавирусот бил изолиран во Институтот за јавно здравје во Скопје, дознава Слободен печат. Високи извори од Министерството за здравство ...
сите 4 | | | прочитана: 3103 | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 6 | | | прочитана: 2944 | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
| | прочитана: 2894 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес ги посети жителите на градот Делчево. При посетата беше дадена и изјава во однос на неколку теми, меѓу ...
сите 7 | | | прочитана: 1935 | веќе видена

ЗАЕВ НЕ ВЕРУВА ДЕКА ЦРВЕНКОВСКИ ЌЕ ФОРМИРА ПАРТИЈА Поранешниот претседател Бранко Црвенковски останува на ставот да не дава изјави во јавноста по било кои ...
| | прочитана: 1688 | веќе видена

Министерството за внатрешни работи продолжи со спроведување на засилени акциски контроли на делницата од Штип до Берово. Како што истакна портпаролот на МВР, ...
сите 8 | | | прочитана: 466 | веќе видена

Депониите создадени од несовесни граѓани, денеска се чистат на повеќе локации во Делчевско. За таа цел, како што информираа од Општината, ангажирани се екипи ...
сите 2 | | | прочитана: 404 | веќе видена

СВР Штип, СВР Велес, СВР Охрид и СВР Струмица поднесоа кривични пријави против В.П(42), П.Р.(32) и К.В.(55) од Делчево, В.Г.(33) од Македонска Каменица, ...
| | прочитана: 331 | веќе видена

На 13 Мај