Еве каква е состојбата на патиштата во Македонија

16 копии
2 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Виадукт трејд известува дека на ден 10.05.2019 ќе се започне со изведување на градежни ...
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне со локален дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Сообраќајот на магистралниот пат А2 Крива Паланка – Деве Баир од 15 часот е во прекин поради случена сообраќајна несреќа, информира АМСМ. „Виадукт трејд“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Делчево денеска беше одбележан 9 Мај, Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа. По тој повод цвеќе пред споменикот на паднатите борци во центарот на ...
сите 77 | | | веќе видена

По повод Светскиот ден на Црвениот крст и Црвената полумесечина денеска беше спроведена крводарителска акција со хуманите граѓани од Делчево. Денот беше ...
сите 17 | | | веќе видена

Традиционален планинарски марш што се организира по повод 143 години од Разловечкото востание ќе се одржи в недела во Делчево. Маршот, како што информираа од ...
сите 35 | | | веќе видена

– Најголем дел од одроните кои од утрово можеа да се забележат на патниот правец Делчево – Кочани се отстранети и возачите возат по чисти коловози. Ова го ...
сите 19 | | | веќе видена

Полноќна експлозија пред два дена опустоши забна ординација на семејство од Македонија, сместена до амбулантата и седиштето на кметот на селото Ново Делчево ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве каква е состојбата на патиштата во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: