Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Според информацијата од ЈП Јасен, патниот правец Скопје – Македонски Брод низ Јасен, од ...
сите 104 | | | прочитана: 1482 | веќе видена

Американскиот амбасадор Џес Бејли во ексклузивно интервју за Сител вели дека одговорил на прашањата кои до него и до амбасадата на САД ги испрати конгресменот ...
сите 5 | | | прочитана: 754 | веќе видена

За САД е приоритет идната влада на Македонија да биде посветена на потребните итни реформи, рече американскиот амбасадор Џес Бејли во ексклузивно интервју во ...
сите 4 | | | прочитана: 838 | веќе видена

Понудата од лидерот на ДУИ, Али Ахмети, до лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за албанскиот јазик е обид за унапредување на неговата употреба, по можност да се ...
| | веќе видена

Недела на палачинки и Масленица

Да и посакаме добредојде на долгоочекуваната пролет, со полна уста палачинки! Со прославување на Масленица, ја испраќаме зимата и ја дочекуваме пролетната ...
 • Hotel Russia, Skopje
 • 10:00:00 , 20 Фев, 2017 до 22:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Hotel Russia
 • 92 доаѓаат, 294 можеби
 • ТОСКА – Џакомо Пучини

  ТОСКА - Џакомо Пучини 23.02.2017 со почеток во 20.00 часот Бисерот на оперската уметност, Тоска во изведба на солистите, хорот и оркестарот на МОБ. Тоска е ...

  Хладно Пиво во Скопје

  Најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката, бендот ХЛАДНО ПИВО предводен од Миле Кекин, ќе настапи во Скопје во рамки на нивната голема турнеја со ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 21:00:00 , 24 Фев, 2017 до 00:00:00 , 25 Фев, 2017
 • купете билети овде
 • Password Production
 • 802 доаѓаат, 1199 можеби
 • Марш за Македонија- Завет за Македонија

  НА ДЕН 24.02.2017 ГОДИНА ВО 17 ЧАСОТ МПЗ ТВРДОКОРНИ ЌЕ ОДРЖАТ МИРЕН МАРШ ПОД МОТОТО „МАРШ ЗА МАКЕДОНИЈА- ЗАВЕТ ЗА МАКЕДОНИЈА“ КОЈ ЌЕ ПОЧНЕ ОД СОБОРНАТА ЦРКВА ...
 • Soboren hram 'Sv. Kliment Ohridski', Skopje
 • 17:00:00 , 24 Фев, 2017 до 20:00:00 , 24 Фев, 2017
 • Тврдокорни
 • 331 доаѓаат, 413 можеби


 • На 21 Февруари