„Одамна размислувавме за можноста што повеќе да ги доближиме книгите до нашите читатели што секојдневно нè следат и нè поддржуваат, особено во оние места каде ...
| | веќе видена

Митрополитот Брегалнички г.Иларион денеска во соборниот храм „Св.Кирил и Методј“ во Делчево одржа божествена литургија на која во сослужение на свештеници од ...
| | веќе видена