Меѓународно злато по пијано за средношколецот Кристијан Васев

3 копии

Шеснаесет годишниот Кристијан Васев, кој е втора година во штипското Државно средно музичко училиште „Сергеј Михајлов“ е победник на меѓународниот натпревар по ...
| | веќе видена | слични

Шеснаесет годишниот Кристијан Васев, кој е втора година во штипското Државно средно музичко училиште „Сергеј Михајлов“ е победник на меѓународниот натпревар по ...
| | веќе видена | слични

Шеснаесет годишниот Кристијан Васев , кој е втора година во штипското Државно средно музичко училиште „Сергеј Михајлов” е победник на меѓународниот натпревар ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод рамазанските пости и годинава во организација на делчевскиот градоначалник се одржа традиционалната рамазанска ифтарска вечера. Покрај претставници на ...
сите 46 | | | веќе видена

Во рамките на одбележувањето во Спомен домот „Разловечко востание" беше отворена изложбата од Ликовната колонија на тема „Разловци на платно", на која со свои ...
сите 14 | | | веќе видена

Полноќна експлозија пред два дена опустоши забна ординација на семејство од Македонија, сместена до амбулантата и седиштето на кметот на селото Ново Делчево ...
сите 5 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓународно злато по пијано за средношколецот Кристијан Васев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: