Наградно патување за десет најдобри матуранти од делчевската гимназија

3 копии

Најдобрите 10 матуранти од гимназијата „Методи Митевски – Брицо" од Делчево и годинава ќе добијат наградно патување низ Европа. Патувањето ќе трае 14 дена, а ...
| | веќе видена | слични

– Најголем дел од одроните кои од утрово можеа да се забележат на патниот правец Делчево – Кочани се отстранети и возачите возат по чисти коловози. Ова го ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Завршија градежните работи за рехабилитација на патниот правец Делчево – Ѕвегор – граничен премин во должина од пет километри. На овој патен правец според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Женската екипа на „Вардар“ од Скопје е победник на завршниот ракометен турнир во пионерска конкуренција што се одржа во Делчево.Во финалниот дуел Вардарки беа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Делчево денеска беше одбележан 9 Мај, Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа. По тој повод цвеќе пред споменикот на паднатите борци во центарот на ...
сите 77 | | | веќе видена

По повод Светскиот ден на Црвениот крст и Црвената полумесечина денеска беше спроведена крводарителска акција со хуманите граѓани од Делчево. Денот беше ...
сите 19 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
сите 46 | | | веќе видена

Традиционален планинарски марш што се организира по повод 143 години од Разловечкото востание ќе се одржи в недела во Делчево. Маршот, како што информираа од ...
сите 35 | | | веќе видена

Полноќна експлозија пред два дена опустоши забна ординација на семејство од Македонија, сместена до амбулантата и седиштето на кметот на селото Ново Делчево ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наградно патување за десет најдобри матуранти од делчевската гимназија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: