Книгите на Андов, Груевски и Георгиевски одат како алва (ФОТО/ВИДЕО)Останато

Во Делчево денеска беше одбележан 9 Мај, Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа. По тој повод цвеќе пред споменикот на паднатите борци во центарот на ...
сите 77 | | | веќе видена

По повод Светскиот ден на Црвениот крст и Црвената полумесечина денеска беше спроведена крводарителска акција со хуманите граѓани од Делчево. Денот беше ...
сите 20 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
сите 46 | | | веќе видена

Традиционален планинарски марш што се организира по повод 143 години од Разловечкото востание ќе се одржи в недела во Делчево. Маршот, како што информираа од ...
сите 35 | | | веќе видена

– Најголем дел од одроните кои од утрово можеа да се забележат на патниот правец Делчево – Кочани се отстранети и возачите возат по чисти коловози. Ова го ...
сите 20 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Книгите на Андов, Груевски и Георгиевски одат како алва (ФОТО/ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: