Исповед на нашинец од Швајцарија – што работи, дали добро живее…


Останато

Во Делчево денеска беше одбележан 9 Мај, Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа. По тој повод цвеќе пред споменикот на паднатите борци во центарот на ...
сите 43 | | | веќе видена

По повод Светскиот ден на Црвениот крст и Црвената полумесечина денеска беше спроведена крводарителска акција со хуманите граѓани од Делчево. Денот беше ...
сите 22 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
сите 47 | | | веќе видена

Традиционален планинарски марш што се организира по повод 143 години од Разловечкото востание ќе се одржи в недела во Делчево. Маршот, како што информираа од ...
сите 35 | | | веќе видена

Снегот од синоќа повторно се врати на Голак. Иако со релативно мала снежна покривка сепак доволно да предизвика неверување кај жителите на Делчево, кои не ...
сите 2 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исповед на нашинец од Швајцарија – што работи, дали добро живее…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: